15 Ocak 2014 Çarşamba

tebdil-i mekan

Bugün hayatımda yeni bir sayfa daha açıldı..  Uzun süredir çalıştığım, emek verdiğim, sıkıntılı bir yer olsa da alıştığım,düzensizliğinden , problemlerinden bıksamda içten içe  sevdiğim kurumdan ayrıldım.. 

Giden bir çok arkadaşımdan sonra bende bugünü bekliyordum. Hoş zor bir ihtimaldi ama yine de iliçi tayin başvurusu açılınca şansımı denemek istedim ve hiç ummadığım bir anda 'öylesine' yazdığım yere tayinim çıktı.. Mutlu muyum ? Bilmiyorum.. Belki de ilk günüm olmasının burukluğu var içimde. Ne de olsa kimseyi tanımıyorum, bütün yüzler bana yabancı. Oysa ki düne kadar çaycısından, müdürüne selamlaştığım bir kurumdaydım.. 


Güzel yanları da var tabi. Şimdi İstanbul'un göbeği Mecidiyeköy'deyim. Bir önce ki yerimi söylemek dahi istemiyorum kuş uçmaz kervan göçmez dediklerinden :) hatta öyle güzel bir mağaza keşfettim ki burada internet ortamında satılan bir çok şeyin aynısını ya da benzerlerinin satıldığını gördüm,hemde azımsanmayacak fiyat farklarıyla. Şimdiden alacaklarım listelendi bile :)

Son olarak ;tebdil-i mekanda ferahlık olduğu muhakkaktır lakin alışmak sevmekten gerçekten daha zor be kardeşim.. 


8 yorum:

 1. Hayırlı olsun yeni kurumunuz. En kısa zamanda alışırsınız umarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, umarım öyle olur :(

   Sil
 2. Hayırlı olsuuun, alışınca eskisinden daha seveceğin bir kurum olur umarım. Keşfettiğin mağaza hangisiymiş bakiiim, mecidiyeköy yakın bana, uğrarım belki ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Şişli'ye doğru giderken Cevahir in olduğu istikamette "oben" ismi.

   Sil
 3. hayırlı olsun bol musterıler *-*

  YanıtlaSil
 4. Canıımmm, kuzencim hayırlı olsun. Sevindim senin adına inşallah çok güzel başlangıçlara, dostluklara vesile olsun yeni kurumun. Ben de geçen sene ayrılma kararı aldım ve Eylül gibi kurum değişikliği yaptım. Başta alışmak inanılmaz zor gelmişti ama şimdi "iyi ki" diyorum. Senin için de bir alışma süreci olacak, ama Allahın izniyle alışacak ve seveceksin... Bu arada, Mecidiyeköydeki şu dükkanı bana da tarif etsene, hoş uzak ama oralara yolum düşerse bakmadan dönmek istemem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol kuzen dualarını eksik etme :( mağazanın adı "oben" Şişli'ye doğru giderken Cevahir in olduğu istikamette. Google'a Şişli oben yazarsan resimleri de çıkıyor, hoş beğendiğin bir şey olursa ben sana alırım :)

   Sil